Ilmainen toimitus yli 30 € tilauksiin Ilmainen palautus myymälään
Kuvaus
Aidosta nahasta valmistetut nahkakäsineet, joissa on erottuvat saumat yläosassa. Käsineissä on mokkanahkaa sekä joustinneulosta käsineen ympärillä ja sormien kohdalla. Niissä on myös lämmittävä joustinneulottu ranneke. Käsineissä on thermolite-vuori, joka pitää kätesi lämpiminä kylmimpinä syys- ja talvipäivinä.
Näin huollat nahkaisia hansikkaitasi: Jotta hansikkaat kestäisivät käyttöä mahdollisimman hyvin, suosittelemme että ne käsitellään mokkanahan kyllästys- tai suoja-aineella ennen käyttöä. Säilytä hansikkaita vaakatasossa suorana, jotta mahdollisia taitoksia ja jälkiä ei pääse syntymään. Jos hansikkaat rypistyvät, hiero ulkopintaa varovaisesti käsien välissä. Nahka on elävä materiaali, ole erityisen huolellinen hansikkaita pukiessasi, että ne eivät veny epätasaisesti. Nahkahansikkaita ei voi pestä pesukoneessa.
Lisätietoa
Koot: 6 - 8 Suosittelemme valitsemaan tarpeeksi napakan koon, sillä hansikkaat venyvät käytössä.
https://glitter.fi/fi/mokkakasineet-joissa-erottuvat-saumat327805200060Mokkakäsineet, joissa erottuvat saumathttps://glitter.fi/bilder/artiklar/zoom/327805200060_1.jpg?m=163110376327.99EURInStockAsusteetNahkahansikkaatNahkahansikkaatAitoa nahkaa327805#000000SvartMokkakäsineet, joissa erottuvat saumat27.992021-04-23